вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane ogrodzenia drewniane prędko się dewastują i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, ponieważ od tego zależy rezultat końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz dekoracji sztachet z drzewa istotne jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Jak ochronimy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób płot pozostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu asekuruje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drewna były trwałe należy poświęcić im dużo uwagi i opieki.

Kompletnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów typ płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий